آکادمی مربیان ایران

ویژگی های بازیکنان حرفه ای

خود انضباطی در تمرین و عمل ( باکیفیت تمرین کردن در هر شرایطی ) و داشتن نگرش رقابتی در تمرین و مسابقه یکی از ویژگی ها مهم برای شما به عنوان بازیکن خود انضباطیست . این عامل به پیشرفت شما بسیار کمک میکند ( خود انضباطی : یعنی اینکه حتی اگر مربی و سرپرست در […]

خود انضباطی در تمرین و عمل ( باکیفیت تمرین کردن در هر شرایطی ) و داشتن نگرش رقابتی در تمرین و مسابقه

یکی از ویژگی ها مهم برای شما به عنوان بازیکن خود انضباطیست . این عامل به پیشرفت شما بسیار کمک میکند ( خود انضباطی : یعنی اینکه حتی اگر مربی و سرپرست در کنار شما نباشد شما به طور خودکار مرتب و منظم در همه جاهایی که قرار است حضور یابید ، حضور پیدا میکنید و نیازی به کنترل ندارید .

این یکی از ویژگی های تمامی بازیکنانی است که در سطح اول جهان بازی میکنند و در آن سطح برای سالها باقی مانده اند بازیکنانی همچون ، مسی و رونالدو آنها به شدت خود انضباطی دارند و تمامی برنامه هایشان به طور منظم انجام میشود و هرگز نیازی نیست با آنها در مورد وقت و به موقع آمدن بر سر تمرینات صحبت کنید.

همچنین یکی دیگر از ویژه گی های بازیکنان بزرگ اینست که آنها به این توجهی ندارند که بازیکنان ضعیف در کنارشان هستند یا قوی ، کم بازی میکنند یا زیاد ، تعویضی هستند یا اصلی ، بلکه آنها با تمام قوا تمرین میکنند چرا که این تمرین کردن را نیازی برای پیشرفت خود میدانند .

یک نکته جالب وجود دارد من شاگردان زیادی داشته ام که برخی از آنها همیشه در کار جدی بوده اند و با تمام قوا تمرین میکرده اند نکته جالب توجه این بود که هر گاه آنها در هر تیمی قرار میدادیم تیمشان برنده بود چرا که این افراد خودشان خود را کنترل میکردند و به بقیه هم انگیزه برای تمرین بهتر میدادند ، مطمئن باشید اگر از این دسته از افراد هستید آینده از آن شماست .

همیشه در تمرینات و مسابقات نگرش رقابتی داشته باشید و هرگز بی انگیزه کار نکنید همیشه عاملی را برای رقابت کردن داشته باشید حتی در تمرینات بدنی که اصلا توپی در کار نیست این نگرش باعث موفقیت شما خواهد شد ، برخی بازیکنانم با این حس همیشه انگیزه خود را بالا نگه میداشتند این بازیکنان حتی مرا وادار میکردند تا برایشان شرطهایی بگذارم تا رقابت بیشتری کنند و در تنگنا قرار گیرند .

رقابت کردن بسیار مفید است اما بایستی تا حدی باشد که به انسجام تیمی لطمه نزند و یا اینکه باعث مشاجره و یا مواخذه توسط مربی نگردد …

مجید مرتضایی مدرس فدراسیون فوتبال

مدیر سایت

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد ...
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد ...
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید ...
دیدگاه‌ها

*
*

0